Öğrenciler karanlıkta okula gitmeye devam edecek mi?

Geçtiğimiz yıl alınan kararla Türkiye'de kış saati uygulaması sona ermiş ve ekim gibi 1 saat geri alınan saatler artık geri alınmamıştı. Velilerin şikayeti üzerine MEB harekete geçti.

14-09-2017


VELİLER ŞİKAYET EDİYORDU
 
Bu durumdan en çok muzdarip olanlar ise küçük çocukları olan öğrenciler oldu. Çocuklarını karanlıkta okula yollamak zorunda kalan veliler, güvenliklerinden de endişe ediyordu.
 
MEB HAREKETE GEÇTİ
 
Bu konuda şikayetlerin çokça gelmesinin ardından Milli Eğitim Bakanlığı da harekete geçti. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz adına Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu imzasıyla yayınlanan genelgede konuyla ilgili “2017/2018 eğitim-öğretim yılında kış saati uygulamasına geçilemeyeceğinin göz önünde bulundurulması” ve “Taşımalı sistem ve özel öğrenci servisiyle taşınan öğrencilerin gün aydınlanmadan yola çıkmalarına müsaade edilmemesi” yer verildi.
 
HER İL SAATİ KENDİ BELİRLEYECEK
 
Tüm valiliklere gönderilen genelgede her ilin kendi iklim ve coğrafi koşullarının dikkate alınması ve ilk ders başlama saatinin gün ışığından daha fazla yararlanılmasını temin edecek şekilde belirlenmesi istendi. Okula giriş ve servis saatlerinin valilikler tarafından belirlenmesi gerektiği vurgulandı.

Etiketler : #meb   #okul   #öğrenci   #saat   #yaz   #kış