Nuri Pakdil’den Kudüs çağrısı!

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti yapacağız açıklamasına tepkiler yükselmeye devam ediyor bir tepkide şair Nuri Pakdil'den geldi.

06-12-2017


ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma ve Amerikan Büyükelçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e taşıma planına Türkiye başta olmak üzere pek çok ülkeyle birlikte, AB, Arap Birliği ve İslam İşbirliği Teşkilatı da karşı çıktı.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Kudüs'ün kırmızı çizgi” olduğunu açıkladı. Devletler ve uluslararası kuruluşların gösterdiği tepkiler giderek artarken, STK'ların harekete geçmemesi dikkat çekti. Sadece Uluslararası Kudüs Vakfı dünya genelinde eylem düzenlenmesi çağrısında bulunurken, Türkiye'de Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve İHH protesto gösterileri düzenleyeceğini duyurdu.
 
AGD bu akşam saat 20.30'da ABD Konsolosluğu önünde protesto gösterisi yapacağını açıkladı. Afişlerde “Oturmak beklemek artık yeter, Ayağa Kalk Kudüs İslamdır” sloganı kullanıldı.
 
İHH da 8 Aralık cuma günü tüm şehirlerde halkı meydanlara çağırdı. Cuma namazı sonrası yapılacak protesto gösterilerinde “Siyonist ve emperyalistlerin Kudüs üzerindeki planlarına sessiz kalmayalım” mesajı verilecek.
 
KUDÜS ŞAİRİ NURİ PAKDİL'DEN ÇAĞRI
 
Şair Nuri Pakdil de Twitter hesabından protesto çağrısı yaptı. Kudüs Şairi Pakdil, "Bugün saat 19.00'da ABD Büyükelçiliği önünde hassasiyeti olan bütün kardeşlerimizi "Kudüs Kırmızı Çizgimizdir" diye haykırmaya davet ediyoruz" dedi. 

Etiketler : #şair   #nuri pakdil   #abd   #israil