Foto Galeri
Hilal Haber
TÜM FOTO GALERİLER

Limon'u yemekler dışında da kullanabileceğinizi biliyor musunuz?

Limonun çok yönlü bir besin olduğunu çoğumuz biliyoruz. Sayısız yiyecek ve içecek tariflerinde kullanılmasının yanı sıra birçok farklı faydası da var. Limonun mutfak dışı kullanım alanlarını ne kadar biliyorsunuz? İşte limonu besin olarak tüketmek dışında; günlük hayatınızı kolaylaştırmak için kullanabileceğiniz yöntemler...

1/9

Çok amaçlı limonlu temizleyici Bir limonun kabuğunu soyun ve 150ml sirke ile soyduğunuz kabukları bir gece bekletin. Sabah 150ml su eklediğiniz karışımı sprey başlıklı bir şişeye koyun ve bu suyu evinizi temizlerken kullanın.

2/9

Kesme tahtasını limonla temizleyin Kesme tahtalarınızı deterjan ile temizlemek yerine ikiye böldüğünüz limonu sünger gibi kullanarak kesme tahtanızı temizleyebilirsiniz. Bu işlemi 2 kere tekrarlayın.

3/9

Beyazları limonla beyazlatın Beyaz çamaşırlarınızı karbonat ve limon suyu karışımına yatırarak daha da beyazlatabilirsiniz. Çamaşırlarınızı bu işlemden sonra makinede yıkayabilirsiniz.

4/9

Limonla manikür Tırnaklarınızı güçlendirmek için harika olan bu yöntem için, ılık bir suya yarım limon suyunu ekleyın ve tırnaklarınızı 10 dakika bu suda bekletin.

5/9

Çillerinizden limonla kurtulun Limonu cilt lekelerine ve çillerinize uygulayarak onlardan kurtulabilirsiniz. Bir limonu ikiye kesin ve yüzünüze sürün bir kaç dakika sonra ılık su ile yıkadığınız yüzünüzü nemlendirmeyi unutmayın.

6/9

Lavabolarınızı limonla temizleyin Lavabonuzu karbonat sürdüğünüz limon kabuklarıyla ovun. Lavabolarınız temizlikle ışıldayacak.

7/9

Ayakkabı kokusundan limonla kurtulun Taze limon kabuklarını ayakkabılarınızın içine yerleştirin ve bir gece bekletin. Sabah ayakkabılarınız mis gibi kokacak.

8/9

Koltuk altınızı limonla beyazlatın Koltuk altınızdaki kararmayı limondan daha iyi beyazlatacak bir şey yoktur. Limonun içindeki asit koltuk altı lekelerinizi ölü hücreleri soyarak yok edecektir. Her gün duştan önce koltuk altınıza yarım limon sürün bir kaç dakika sonra duş alın. 7 Gün içinde sonuçları göreceksiniz.

9/9