İhtiras 'Yanlış zaman yanlış operasyon'

Yasin Asma

26-01-2018 10:38


"Deve, çöl dikeni yiyince damağı kanar.

Ve ılık çok sever; lezzeti kandan değil dikenden bilir.

Böylece diken yemeye devam eder.

Sonunda diken yiye yiye kan kaybından ölür.

Araplar,devenin diken yemesine ‘ha-re-se’ derler. 

Yani ‘ihtiras’,

kendi kanında boğulma…"

.....  

Ülke olarak küresel emperyal güçlerin de içinde olduğu savaşa girdiğimiz şu günlerde birlik beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz bir anda 

Birde bakıyoruz birileri düğmeye basıp operasyon yapıyor ve düşmanı bırakıp birbirimizi yemeye başlıyoruz. . 

..... 

Dostlar artık yeni Türkiye’de bu Hareketlerin karşılık bulmadığını, halk artık bilinçli olduğundan yukarıdan gelen talimatlarda olsa öyle ezbere kabul etmediğini bilmemiz gerekiyor.

..... 

Bu aziz millet eski alışkanlıklardan çok çektiği ve çıta bir hayli yükseldiği için artık çantada keklik değil. Bu ümmeti bu milleti ikna etmek zorundasınız. 

Artık bu millet kendi liderini veto edip ciddi uyarı, ultimatomlar veriyor. 1 Mart tezkeresini hatırlayalım lütfen. 

.....  

Şimdi Akparti Seyhan ilçe Başkanı Sayın Abdurrahman Yeşiltaş'ın Ali Cengiz oyunu ile karambol den görevine son verilmek istenmesi, gerek Seyhan halkı gerek Adana halkı tarafından büyük bir tepki ile karşılandı. Halk kendi kurumuna, kendi liderlerine değişik araçlarla uyarı, ultimatom verdi. 

.....  

Bu fakir de elinden geleni ilk andan itibaren birinci elden sayın başbakana iletmiş ve "Yanlış bir operasyon yanlış bir zaman" olduğunu ve yanı başımızda  Başkanımız görevden alınıyor ve kimse fikrimizi sormadan, haberimiz olmadan yanlış bir algı oluşturmaya çalışıyor" mesajını iletmiş ve Ankara'dan kısa bir zamanda dönüş sağlanmıştı,  bizden detay istendi,  akabinde önemli adımlar, Girişimler oldu. 

Sayın Abdurahman Yeşiltaş Ankara'ya acil koduyla gitti ve ciddi görüşmeler yaptı. Adana'ya dönüşünde "mesele şimdilik halledildi" haberiyle buruk bir rahatlık yaşadık. 

....... 

Abdurrahman Yeşiltaş bu milletin bağrından çıkmış Bir değerdir. Ona bir operasyon yapılacaksa patron millettir ve bu millet kimin biletini keseceğini zamanı gelince iyi bilir. Kendi başbakanını veto eden bir halkın, kendilerine rağmen ne bir başkanına ne de bakanına eyvallahı olmayacaktır. 

.....  

Şimdi birlik zamanıdır. Kıymetli İl Başkanı Sayın Fikret Yeni ve sayın bakan Ömer Çelik'ten gelecek bir nezaket ziyareti ile buzları eritmeli ve yeni güçlü Türkiye ye katkı sunmak için işe kaldığımız yerden devam etmek zorundayız. 

Diğer Yazıları

  Çok Okunanlar

  Anket

Üçüncü İntifada Başlar Mı?

EVET
HAYIR
KARARSIZIM