Eyüp Sultan'ın girişinde uydurma ve şirk dolu hadis!

Akit sunucusu Niyazi Gedik Eyüp Sultan Camii girişindeki "Dünyalık işlerde sıkıntıya düştüğünüzde kabir ehlinden yardım isteyiniz." uydurma hadisini fark edip, müftülüğü ve ilgili kimseleri bu konuda duyarlı olmaya davet etti.

14-11-2017


Eyüp Sultan Camii girişindeki "Dünyalık işlerde sıkıntıya düştüğünüzde kabir ehlinden yardım isteyiniz." hadisinin uydurma ve şirk dolu olduğu Akit TV'de yayınlanan Ahmet Mercan'ın da konuk olduğu Niyazi Gedik ile Gönül Sürgünü programında açıklandı.

Gedik hadisin uydurma olduğunu şu sözlerle açıkladı;

"Eyüp Sultan Camii girişinde "Dünyalık işlerde sıkıntıya düştüğünüzde kabir ehlinden yardım isteyiniz." uydurma hadisi yazmaktadır. Eyüp Sultan Camii'de görev yapan imamlar müezzinler bile bu yazının Osmanlı'ya ait olduğunu zannediyor. Oysa bu yazı 1970-1980'li  yıllarda yazılmış bir yazı. Bu uydurma ve şirk içeren bir hadistir. Bu yazı Osmanlı'ya ait değildir. Bu hat sanatını yazan ise Hamit Aytaç isimli hat sanatı ustasıdır. Diyanet yetkililerinden ve devlet yatkililerinden bu uydurma hadisin kaldırılmasını rica ediyoruz. Burda bir şirk var. Bu söz küfürdür, şirktir. Bu söz Osmanlı döneminde yazılmış olsa dahi kaldırılmalıdır. "

Etiketler : #eyüp sultan   #uydurma hadis   #niyazi gedik   #mevzu hadis   #şirk