'Cumhurbaşkanı Erdoğan Coca- Cola fabrikası açtı'

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Isparta'da Anadolu Grubu şirketlerinden Coca-Cola İçecek ve Anadolu Etap'ın iki yeni tesisinin açılışını gerçekleştirdi.

12-08-2017


Haberler.com'da yer alan habere göre: Anadolu Grubu'nun ana hissedarı olduğu Coca-Cola İçecek ve meyve şirketi Anadolu Etap'ın Isparta'daki 2 yeni fabrikasının açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirildi.
 
Anadolu Grubu şirketlerinden Coca-Cola İçecek ve Anadolu Etap'ın Isparta'da açılan iki yeni tesisiyle birlikte, grubun son 10 yılda Türkiye'de meşrubat ve tarım sektörlerine yaptığı yatırım 1 milyar 350 milyon dolara ulaştı.
 
Coca-Cola İçecek, 110 milyon liralık yeni yatırımla hayata geçirdiği Türkiye'deki 10'uncu fabrikasıyla 220 milyon litre ek üretim kapasitesi kazanırken, 300 kişilik yeni istihdam oluşturdu.
 
Milliyet’te yer alan habere göre: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  Organize Sanayi Bölgesi'nde düzenlenen Anadolu Grubu Isparta Meyve Suyu Üretim Tesisleri'nin açılışına katıldı. Konuklara, konuşmalar  öncesinde Anadolu Grubu'nun üretim tesisleriyle ilgili tanıtım filmi izletildi.
 
Burada bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışı yapılan meyve  suyu fabrikasının ülke için hayırlı olmasını dileyerek, Anadolu Etap Gıda'nın  önemli bölümünün de ihracata yönelik yılda 100 bin ton meyve işleyeceği, yaklaşık  125 milyon lira yatırım değerine sahip bu üçüncü fabrikasının şehre  kazandırılmasında emeği geçen herkesi tebrik etti.
 
Artık Isparta'nın meşhur elması başta olmak üzere meyvelerin bu  fabrikada ayrı bir değer kazanacağını belirten Erdoğan, çürüğe giden elmaların  bulunmayacağını, hepsinin en güzel şekilde değerlendirileceğini bildirdi.
 
"DEMOKRASİMİZ VE EKONOMİMİZLE DİMDİK AYAKTAYIZ"
 
Erdoğan, bölgedeki meyve üreticilerinin ürünlerini değerlendirmek için  yeni bir imkana kavuştuklarını, meyve suyu fabrikasının da onlara hayırlı  olmasını diledi.
 
Diğer yandan Anadolu Grubu'nun 110 milyon dolar yatırımla içecek  şişeleme fabrikası açtığını anımsatan Erdoğan, söz konusu tesisin de ülkeye  hayırlı olması temennisinde bulundu.
 
Erdoğan, Türkiye'nin üzerinde sürekli soru işaretleri oluşturulmaya  çalışıldığı bir dönemde gerçekleştirilen yatırımların, uluslararası boyutuyla  ayrıca önem arz ettiğini ifade etti.
 
Ülkeye inanan, güvenen, yatırım yapan hiç kimsenin pişman olmadığını,  olmayacağını da vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:
 
"Özellikle terörle mücadele konusunda edindiğimiz tecrübeler, kriz  durumlarında her meseleyi kendi mecrasında tutma kabiliyetimizi fevkalade  geliştirmiştir. Şu anda dünyanın en sıkıntılı yerleri olan Suriye ve Irakla  sınırı olan Türkiye'nin aynı zamanda Avrupa, Balkanlar, Rusya gibi bölgelerle çok  güçlü ve yakın komşuluk ilişkileri sürüyor. Bu fotoğraf içinde ülkemizin ne  bireysel, güvenlik ne de yatırımcı güvenliği konusunda en küçük bir sıkıntısı  yoktur.
 
Türkiye'nin hukuk devleti ilkesi konusundaki titizliği, inanın bana,  pek çok Batı ülkesinden çok daha ileri düzeydedir. Terörle bu boyutta bir  mücadele içinde olup da bizim kadar soğukkanlılığını koruyabilen pek az devlet  olduğunu hep birlikte görüyoruz. Daha bir yıl önce darbe teşebbüsü gibi içinde  işgal ihtimali dahil her türlü felaketin bulunduğu bir tehdit yaşamış olmamıza  rağmen demokrasimiz ve ekonomimizle dimdik ayaktayız."
 
Günün özeti için tıklayın...

Etiketler : #cumhurbaşkanı   #erdoğan   #ısparta   #coca cola   #açılış