SASAM İstanbul Şubesi hizmete başladı
Sahipkıran Stratejik Araştırmalar Merkezi (SASAM), 1 Aralık 2012 tarihinde kurulmuş Ankara merkezli bağımsız bir düşünce kuruluşudur. Kamu kurumlarında, üniversitelerde veya özel sektörde görev yapan; akademik birikimleri ve profesyonel tecrübelerini ülkemiz ve milletimiz için faydaya dönüştürmek amacıyla bir araya gelen gönüllü ve idealist uzman ve üyelerle faaliyet gösteren Merkezimiz;a) Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunan; ülkemizin her alanda daha ileri gitmesi ve milletimizin daha müreffeh bir hayata kavuşması için elinden geldiği ölçüde katkı sağlamak isteyen her görüş ve inançtan
insanı bir araya getirmek,

b) Ülke sorunları, yerel sorunlar ve yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik araştırma ve incelemeler yaparak, bu sorunlara çözüm önerileri üretmek, bu önerileri yayınlamak,

c) Tespit edilen sorunların çözümüne yönelik ulusal veya uluslararası projeler yürütmek veya yürütülen projelere katılmak,

ç) Tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerimize ilişkin seminer ve konferanslar düzenleyerek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek amacıyla kurulmuştur. 

SASAM İstanbul Şubesi Tanışma ve İstişare Toplantısı, 5 Kasım 2016 Cumartesi günü Üsküdar Burhan Felek Fikir Sanat Merkezinde gerçekleşti. 3,5 saat süren toplantının ilk bölümü detaylı tanışma, ikinci bölümü SASAM hakkında bilgilendirme ve İstanbul Şubesi için beklentilerin aktarılması, üçüncü bölümü ise geçici Şube yönetiminin oluşturulması, gönüllüler arasında görev dağılımı ve üç aylık etkinlik takviminin belirlenmesi şeklinde gerçekleşti.SASAM İSTANBUL İLK TOPLANTISI

SASAM İstanbul Şubesi, kuruluş sonrası ilk olağan toplantısını gerçekleştirerek hızlı bir şekilde faaliyetlerine başladı. 12 Kasım 2016 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda, İstanbul Şubesine yeni katılan gönüllüler arasında görev dağılımı yapıldı ve kuruluş toplantısında belirlenen gündem üzerinden yapılan istişareler sonucunda önümüzdeki üç ayın yol haritası niteliğinde kararlar alındı. Toplantı; Şube Başkanı Oktay ÇINAR, Şube Başkan Yardımcıları Erdem EREN, Meltem SARSILMAZ ve Emre Ali KODAN ile Danışma Kurulu Üyesi Dr. Emin SERT’in yönetimiyle, etkili ve verimli bir şekilde sürdü. Gündemdeki tüm konuların öngörülen zaman diliminde istişare edilip karara bağlandığı toplantının resmen sonlandırılmasından sonra, müsait olan uzmanlar ile gündemdeki konuların değerlendirildiği sohbetler gerçekleştirildi. 
Anahtar Kelimeler:
sasamistanbuloktay çınar
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Gökhan Daysal 7 ay önce

Öncelikle Milli ve Manevi duygu,düşünce ve duyarlılıkla bir araya gelip bu şuur ile hareket eden SESA'mın Yönetici ve Mensuplarına çıkmış oldukları bu Kut'lu yolda başarılar dilerim.Cenabı Allah yar ve yardımcınız olsun. Ayrıca İstanbul Şube Başkanı Oktay Çınar beyi üstlenmiş olduğu bu meşakkatli görevinde tebrik eder başarılarının devamını dilerim.

Misafir Avatar
Hasan ÜNLÜ 7 ay önce

Gerçekten Devletimizin ve milletimizin alii menfaatlerini düşünerek yola çıkan bu kardeşlerimizin yılmadan yorulmadan bu sevdaları uğruna emek sarf edeceklerinden şüphemiz yok. ALLAH yollarını açık etsin. Kendilerine başarılar dilerim.

banner185

banner187

Hilal Haber, internet ve teknolojinin doğru kullanılması, en üst düzeyde faydalanılması amacıyla bilgilendirici ve eğitici yayınlar yapar.

Web Tasarım : EU Ajans