iPhone 8'in fiyatıyla ilgili yeni açıklama

iPhone'u üreten Foxconn yöneticisinin açıklamaları beklenen model iPhone 8'in fiyatıyla ilgili beklentilerin haklılığına dair önemli bir işaret

12-08-2017


iPhone bundan 10 yıl önce çıkmış ve cep telefonlarının akıllı telefonlara dönüşmesindeki en önemli adımı atarak devrim yaratmıştı. 
 
10.yıl şerefine bu yılki modele ayrı bir özen gösteren Apple’ın geleneksel hale geldiği üzere önümüzdeki Eylül ayında iPhone 8’i duyuracağına kesin gözüyle bakılıyor.
 
7S ve 7S Plus modellerini duyurması beklenen Apple’ın OLED çerçevesiz ekran amiral gemisi olması beklenen iPhone 8 modeli de aynı etkinlikte duyurulacak. 
 
KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo’nun son açıklaması ise iPhone 8 üretim ve malzeme temini gibi nedenlerle gecikebileceği konusunun rafa kalktığını gösteriyor.
 
Kuo’nun ifadelerine göre iPhone 8 kesin olarak gecikme olmaksızın planlandığı şekilde mağazalarda yerini 7S ve 7S Plus ile alacak. Ancak iPhone 8’in bir “limited edition” versiyonu yani sınırlı sayıda üretilmiş özel bir versiyonu daha olacak. 
 
iPhone’un 10.yılına özel olması muhtemel bu özel 8 modeli Kuo’ya göre dünya çapında 2 ila 4 milyon arasında adette satışa çıkabilir.
 
Ortaya çıkan bir görüntü iPhone 8’in tüm mağazalarda Eylül ayındaki tanıtımdan sonra ülke sıralamasına göre tüm mağazalarda olabileceğini düşündürdü. Ancak bu fotoğraftaki iPhone'ların gerçek olması ihtimali de düşük. Zira arkasındaki parmak izi okuyucu olması ihtimali olan karartı iPhone 8'de olması beklenen bir durum değil.
 
Foxxconn yöneticisi Luo Zhongsheng’in geçtiğimiz günlerde Çin’in kısa haber servisi Weibo’ya yaptığı açıklamada kullandığı kelimeler iPhone 8’le ilgili önemli bir ipucu niteliğindeydi. 
 
Bu da OLED ekranların cihaza yerleştirilmesi sırasında ekranlardan çok fire verilmesine sebep oluyor. Bu da iPhone 8 üretim maliyeti için kötü bir haber. 
 
Haberturk.com’da yayınlanan özel iPhone 8 haberinden hatırlayacağınız üzere ekranın ön yüzünde üst kısımda ön kamera, sensörler ve hoparlörler için kesilen bir alan var. 
 
Bu alana uygun kesim yapılması üretimi zorlaştırıyor olabilir.
 
Tahminen 1000 Euro'nun üstünde 
 
Yeni iPhone 8’in Almanya ve Avrupa ülkelerindeki fiyat beklentisi 1000 Euro ve üzerinde seyrediyor.

Etiketler : #iphone   #telefon