FETÖ gibi yapılar her gün imana ve insanlığa darbe yapıyor!

Ramazan Yaman

16-07-2017 13:31


Dünya egemenlerinin besleyip büyüttüğü, fakat bizim duygularımızı, bizim insanlığımızı, bizim islam algımızı büyüyüp semirmesi için yem ettiği FETÖ terör örgütünün şeytan yüzünün en çirkin şekilde ortaya çıktığı 15 Temmuz gecesinin üstünden bir yıl geçti.

 

 

Bu toprakların insanının güzel ve samimi duygularını istismar etmiş, bunun üzerinden kendine adeta bir şeytan devleti kurmuş FETÖ’nün yaptıklarını elbette unutmayacağız…

O gece bu ülke insanının gösterdiği direniş, canını ortaya koyan tavrı her türlü takdirin üzerindedir. Allah şehitlerimize ve gazilerimize rahmet etsin. Allah fetö’nün kurucusu o alçak şeytanın gerçek yüzünü, hala etrafında dolanan ve ona umut bağlayan Müslümanlara da göstersin…

 

 

Şimdi kendimizi sorgulamanın ve özeleştiri yapmanın vaktidir. Eğer bunu yapmaz ve sadece FETÖ’nün son yaptığı alçaklığı lanetlemekle yetinirsek başka FETÖ'lerin aynı şeyi yapmaları mukadder olur!

 

 

Fetö 250 insanımızı katletti. Eğer yaptığı darbe girişimi başarılı olsaydı, belki milyonlarca insanı katledecek veya katledilmesine sebep olacaktı.

Fakat FETÖ ve FETÖ gibi örgütler sadece insanların canına kastetmekle kalmıyor; insanların imanını da katlediyor! Bu, bir Müslüman için cana kastedilmekten daha önemlidir! Zira Müslüman için bu dünya geçicidir. Can ölür ve yeniden dirilir! Fakat iman, insan öldükten sonra yeniden dirilmez!

 

FETÖ ve onun türevlerinin yaptığı mala, cana, devlete kastetmeleri, imana yapılmış darbenin dünyada görülen yansımalarıdır. Can düşer şehit olur! Mal gider geri gelir! Devlet düşer, tekrar kalkar! Fakat telafisi mümkün olmayan imandır! Müslümanları şirke çağıran, Müslümanları kendi emelleri için, kendi egoları için sürü gören ve dünya egemenlerinin istedikleri doğrultuda yönlendiren FETÖ gibi yapıları bizim hangi eksiklerimizin, hangi ihmallerimizin, hangi islam algımızın beslediğini sorgulamak lazımdır… 

 

 

En az devletimizi ele geçirmesine gösterdiğimiz reaksiyon kadar imanımızı şirke bulaştırmasına tepki göstermemiz gerekir. Buradan başlamamız gerekir. Çünkü,  bu ve bunun gibi yapılar şirk olmazsa asla var olamazlar. 

 

 

Şirk yok olduğunda, Müslümanlar kainatın tasarrufunun sadece Allah’ın elinde olduğunu bildiklerinde, Peygamberin (a.s) mücadelesini anladıklarında, peygamberin vefatıyla birlikte vahyin kesildiğini, hiçbir insanın rüyasının, vesvesesinin, zuhuratının, halüsinasyonunun kendisinden başka kimseyi ilgilendirmediğini, eğer bunlar üzerinden insanlara din dayatmaya kalkarsa tedavi olması gereken bir hasta olduğunu, değilse şeytanlaşmış bir ruha sahip olduğunu anladıklarında FETÖ'ler, metöler, çetöler kendiliğinden inlerinde can vereceklerdir!

 

 

FETÖ’yü bizimle birlikte lanetleyen yapılara dikkat edin! Onlarla FETÖ’nün referansları tıpatıp aynıdır! Fakat FETÖ’nün gücüne erişememiş, FETÖ'nün imkanlarına sahip olamamış, FETÖ kadar dünya egemenlerinin dikkatini çekememiş küçük yapılar, yöntemleri, din algıları, şirk içeren tüm söylemleriyle adeta “büyüyünce FETÖ olacağım!” diye haykırmaktadırlar!

 

 

FETÖ, Allah’a değil kendisine çağırıyordu!

İslama değil cemaatine çağırıyordu!

Vahye değil rüyalara, vehimlere çağırıyordu!

Tevhide değil şirke çağırıyordu!

Çalışmaya, emeğe, gayrete, akletmeye değil mehdi’ye umut bağlamaya çağırıyordu!

 

Ve FETÖ, “Kur’an Müslümanlığı diye bir sapıklık çıktı!” diyordu…

Allah aşkına bakın! Diğerleri bunları tel’in’mi ediyor?

Diğerleri de kendisine çağırmıyor mu?

Diğerleri de Allah’a giden yolun üzerine oturup haraç kesmiyorlar mı?

Diğerleri de Peygambere gelen vahye değil, kendilerinin hayallerine, rüyalarına, vehimlerine uymayı emretmiyorlar mı?

 

FETÖ’yü besleyen, büyüten bu inanış biçimiydi? Bunlar ve bunlardan neşet eden şirkti!

 

Bir yapının zararlı, islam dışı, insanlık dışı olmasının kıstası, devlete darbe yapıp yapmamasıyla anlaşılmaz! Kur’an’a, rasüle, akla, izana uygun davetinin olup olmadığıyla anlaşılır!

 

 

FETÖ gibi yapılar her gün “darbe” yapıyor! İmana, insanlığa, insana, ahlaka, Kur’an’a, ahlaka, Tevhide, Peygamberin (as) sünnetine, akla, vicdana, nebata, çiçeğe, böceğe, hayvanlara, kertenkelelere… Allah’ın yarattığı kaderi ele geçirdiklerini iddia edip sünnetullahı inkarın, tembelliğin, beleşçiliğin koynunda Müslümanlara can çekiştiriyorlar!

 

FETÖ ile mücadele etmeyi, sadece Fethullah Gülen ve adamlarıyla mücadele etmek olarak anlıyorsak , bataklığın kenarındaki bir tane sivrisineği yakalamak için hep beraber gülünç bir şekilde koşturuyoruz demektir! Oysa bataklığı kurutursak peşinde koştuğumuz sivrisinek de konacak yer, emecek kan bulamayacak ve kanatları kuruyup yere çakılacaktır!

 

 

FETÖ'leri yok etmek için tevhidi diriltmekten ve dini yalnızca Allah’a has kılmaktan başka hiçbir çare yok! Şirkin içinde kalırsak, bugün FETÖ’yle, yarın metö’yle uğraşmaya devam eder, insanımızı ve imanımızı kendi ellerimizle onların eline “Allah rızası için!” teslim etmeye mahkum oluruz!

 

Onun için, kendine değil, Kur’an’a çağıran, Allah’a çağıran adamların sayılarının çoğalması için kavli ve fiili duaya durmak gerek.

Diğer Yazıları

  Çok Okunanlar

  Anket

Üçüncü İntifada Başlar Mı?

EVET
HAYIR
KARARSIZIM