Foto Galeri
Hilal Haber
TÜM FOTO GALERİLER

Dikkat! Böbrek hastalığına neden oluyor

İşte dikkat etmeniz gerekenler: Ucuz güneş gözlükleri Herkes en az bir defa ucuz güneş gözlüğü almış ve muhtemelen kaybetmiştir. Ucuz güneş gözlüklerinin yapıldığı plastik, UV ışınlarından gözleri korumaz, hatta bu ışınların daha çok zarar vermesini sağlar. Dolayısıyla ucuz güneş gözlüğünüzü kaybetmek, başınıza gelen güzel şeylerden biri olabilir.

1/7

Bacak bacak üstüne atmak Otururken bacak bacak üstüne atıyor musunuz? Hayır diyorsanız şanslısınız. Çünkü bacak bacak üstüne atmak varis oluşturduğu gibi damar hastalıklarına da yol açabiliyor. Ne var ki otururken bacak bacak üstüne atmayan insan sayısı yok denilecek kadar az.

2/7

İş yerinde yemek yemek Özellikle iş yerinde daha çok zaman yaratmak için çalışırken yemek yemek oldukça yaygın. Fakat zaman kazanmak, her zaman sağlığınız için iyi değil. Ofiste, masa başında yemek yediğinizde ofis ortamındaki bakteriler yemeğinize bulaşabilir ve hastalık yaratabilir.

3/7

Yüz üstü uyumak Yüz üstü uyumak, birçok insan için en rahat uyuma pozisyonu olsa da sağlığınıza zarar veren davranışlardan biri. Çünkü yüz üstü uyuduğunuzda diyaframınızı kısıtlamakla kalmayıp, aynı zamanda da iç organlarınıza zarar verir. Sağlığın

4/7

Ağrılar için sıcak su torbası kullanmak Ağrıyan yerlere sıcak su torbası uygulamak çoğu zaman işe yarasa da sağlığınız için tehlike yaratabilir.

5/7

Şehirde açık ayakkabı ile dolaşmak Yazın açık ayakkabı kullanmak hem şık hem de sıcak günlerde daha rahat olsa da sokaklardaki bütün bakterileri üzerinizde taşımanıza sebep olur.

6/7

Fazla su tüketmek Evet su tüketmeliyiz. Ama bunun da bir sınırı var. Su içme oranı kilonuzla oranıtılıdır. Bir insanın ortalama su ihtiyacı kilo başına 30 ml'dir. Aşırı su tüketimi böbrek hastalıklarıyla karşılaşmanıza sebep olabilir.

7/7