15 Temmuz Şehitler Çeşmesinin açılışı yapıldı!

Yardımseverlerin katkılarıyla Çengelköy Meydanında yapımı tamamlanan 15 Temmuz Şehitler Çeşmesi törenle hizmete sunuldu.

17-07-2017


Çeşmenin açılış törenine, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez, İstanbul Valisi Vasip Şahin, AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, eski milletvekilleri Osman Boyraz ve Hüseyin Besli, ve vatandaşlar katıldı.
 
İstanbul Valisi Vasip Şahin, törende yaptığı konuşmada, darbe girişimi sırasında ilk haberin Çengelköy'den geldiğini hatırlatarak, şöyle devam etti:
 
"Biz ihtilal yaptık söylemlerinin duyulmasıyla biz ihbarı değerlendirmeye aldık. Tabii biz büyük bir ihanet kalkışması beklemediğimiz için bir iki sarhoşun işi bu diye düşündük. Asayiş olayı da olsa incelememiz gerekiyordu. Kısa zaman sonra işin rengi belli olmaya başlamıştı. Kısa süre sonra köprünün bu ihanet şebekesi tarafından tutulduğu yönündeydi. Ondan sonra biz köprüye geldik. Birinci ordu komutanımızla bu noktaya gelerek bir müddet buradan süreci sevk ve idare etmeye çalıştık. Cenab-ı Allah bir daha o günleri yaşatmasın. Çok savaşlar yaşadık, bu defa içimizden kendimiz gibi insanlarla mücadele ettik, hamdolsun bu millet iradesini ortaya koydu. O gün Sayın Cumhurbaşkanımızın tek bir ifadesiyle yüz binler sokağa çıkarak bu milletin nasıl bir millet olduğunu gösterdi."
 
Çeşmesinin etrafında kurulan platformda video mapping gösterisi yapıldı
 
15 Temmuz Şehitler Çeşmesinin etrafında kurulan platformda video mapping gösterisi yapıldı. Açılış kurdelesi, İstanbul Müftüsü Hasan Kamil Yılmaz'ın duasıyla protokol üyeleri ve şehit yakınlarıyla gaziler tarafından kesildi.

Etiketler : #15 temmuz   #şehitler   #çeşme   #vasip şahin